غزلی از فاضل نظری

 

بعد از این بگذار قلب بیقراری بشکند
گل نمی روید.چه غم گر شاخساری بشکند

باید این آیینه را برق نگاهی می شکست
پیش از آن ساعت که از بار غباری بشکند

گر بخواهم گل بروید بعد از این از سینه ام
صبر باید کرد تا سنگ مزاری بشکند

شانه هایم تاب زلفت را ندارد پس مخواه
تخته سنگی زیر پای آبشاری بشکند

کاروان غنچه های سرخ روزی می رسد
قیمت لبهای سرخت روزگاری بشکند

شعر از:آقای فاضل نظری

/ 24 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ماسح

زمانی سیدى از اقطاب دراویش نزد شخصی مى آید و مى خواهد علم کیمیا و طى الارض را که تا آن زمان به کسى نداده بوده به وى یاد دهد، ایشان مى گویند:ما نیاز به این چیزها نداریم ، ما بالاتر از آن را داریم .و در مقابل شگفتى و پرسش آن درویش که : مگر بالاتر از این ها هم هست ؟ مى فرمایند:بله ما علم توحید را داریم .آرى ! یکی به طى الارض و خرق عادت دل خوش می دارد و دیگری به مکاشفه و اخبار از غیب . ولی عرفای راستین فقط به حضرت خدا دل خوش دارند و او را با چیز دیگرى عوض ‍ نمى کنند . و براستى مگر خدا با چیزى قابل معاوضه است ؟

ماسح

شادی موهبتی، از جانب پروردگار به همه انسان ها هدیه داده شده. شاد بودن همیشه آسان نیست، شاد بودن می تواند یکی از بزرگترین مبارزات ما در صحنه زندگی باشد، گاه می تواند تمام پا فشاری ها، انضباط فردی و تصمیماتی را که برای خود فراهم آوردیم مخدوش کند. برای شاد بودن باید بر افکار شاد تمرکز کرد اما ما غالبا” بر عکس عمل می کنیم. اغلب تعریف ها و تمجیدها را ناشنیده می گیریم اما حرف های ناخوشایند را مدتها در ذهن نگه می داریم! یادمان باشد که ما زیر سلطه ذهن خود هستیم! لازمه شاد زیستن جستجوی زیباییها و خوبیهاست! علت غمگینی انسانها آن است که زندگی بدانگونه که او می خواسته نیست، زندگی ما با آرمانهایی جور در نمی آید و در نتیجه او را غمگین و افسرده می کند. ما می گوئیم : من وقتی خوشحال خواهم بود که …. فقط خود را فریب داده ایم! شاد زیستن یک تصمیم است. برای شادتر بودن و بهره برداری بیشتر نباید دنیا را تغییر دهیم. باید خود را تغییر دهیم! دنیا بی عیب و نقص نیست!

ماسح

اگر مصمم به شاد زیستن هستیم باید مواظب حرفهای خود باشیم باید درباره خود به طور مثبت صحبت کنیم از بی اعتبار ساختن خود بپرهیزیم. اشتباه اغلب مردم این است که اغلب برای رسیدن به اهداف نهایی کار می کنند و نه برای لذت از کار کردن! به همین خاطر وقتی که به اهداف مورد نظر خود نمی رسند دچار یاس و افسردگی می شوند. برای اینکه همیشه شاد باشیم اول خود و بعد دیگران را دوست داشته باشیم و برای خودمان ارزش قائل شویم، همه ما در زندگی با ناملایماتی روبرو هستیم پس بهتر است این ناملایمات را بعنوان بخشی از فرآیند زندگی بپذیریم، هر چه باشد زندگی تنوع هم می خواهد به امید آن روز که تمامی انسانها بتوانند شاد باشند و شادی را به یکدیگر هدیه دهند.

ماسح

شاد باش مگه بهتر از این هم میشه! عالیه[گل]

مريم

عالي بود [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

طباطبایی

سلام استاد بزرگوار بامهر و آبان به روزم، بااحترام دعوتید.[گل] پاینده باشید.

اللهم عجل لولیک الفرج

آه! ای خورشید عشق ای مولای جوان من چه زود غروب کردی! ...,,, ... ,,,, .... ,,,, .... ,,,, یا جواد الائمه (علیه السلام) چون بخود نگریستم جز بی حیائی و بی شرمی در برابر ارباب خودم ندیدم امشب دعایم کن تا دیگر باگناهانم دل فرزندت مهدی را نشکنم. ...,,, ... ,,,, .... ,,,, .... ,,,, شهادت مظهر جود و سخا و علم و معرفت، امام جواد(ع) تسليت و تعزيت.

فرشید کیوانداریان

سلام و درود استاد ارجمند.[گل]

rana

سلام،جناب آقاي طباطبايي ازاد ازوبلاگتون ديدن كردم مطالب و اشعار رو خوندم دست شما درد نكنه بخاطر زحماتي كه ميكشيد خوشحال ميشم به من سر بزنيد و حتما حتما برام نظر بگذاريد