پیام تبریک و سخنی با دوستان

سخنی با دوستان گلم و ادب دوستان و تبریک سال نو
بدلیل مهم بودن مطلب امشب در هر 3 وب به یک شکل پیام گذاشتم
سالی گذشت ...روزها و شب ها آمدند و رفتند و برگهای تقویم یکی پس از دیگری ورق خوردند و هیچ نفهمیدیم و ندانستیم این گذر ایام را ...که چگونه گذشت ...همچون همیشه !
امسال نیز همچون همه سالهای زندگیم شاهد تراژدیه شب عید بودم و شاهد تقلایی بی پایان برای تازگی ، برای نشاط ، برای ایجاد شکافی از شادی در بین زندگی هایمان، برای نو کردن رخت هایمان ، برای پاکیزگی خانه هایمان .......... اما دریغ و صد دریغ که تنها چیزی که برای سالهاست در بلور فراموشی خاک می خورد، نو کردن روحمان است و گردگیری زوایای چرک آن .چه آسان از کنار آن می گذریم و مشتی رخت و لباس را بر همه بزرگی روح ترجیح می دهیم و دلمان را به اندک سرگرمیهای دنیوی خوش می کنیم ؟!
سال نو می شود ، اما ما نمی شویم .همچنان در روزمرگیه خود غرقیم و به دور خود می چرخیم ...درس می خوانیم ، کار می کنیم ، عاشق می شویم ، ازدواج می کنیم و .... اما اگر از ما بپرسند زندگی را معنا کن ، هاج و واج خیره می مانیم و حرفی برای گفتن نداریم چرا که همانها را هم تنها بر رسم عادت و آنچه به ما آموخته اند به کار می گیریم ، نه برای هدفی والا چون زندگی .فقط فعل زندگی کردن را انجام می دهیم بی آنکه هرگز از خود بپرسیم چرا ؟در پی چه هستیم ؟
دعوا می کنیم ، کینه می ورزیم ، عصبانی می شویم ، قهر می کنیم ، حسادت می ورزیم ، حجم غرورمان را روز به روز افزایش می دهیم و هیچ از خود نمی پرسیم آخر چرا ؟آن ور خطی هم هست ...نیست ؟
چرا نوروز را مدام باید در دنیای بیرون و بین ظواهر دنیوی جشن بگیریم ؟چرا یکسال با خودمان عهد نکنیم که نوروز را در درونمان جشن بگیریم ؟
اسباب نظافت را برداریم و به تالار درونمان برویم و شروع به گردگیری دلمان کنیم .بعد که کینه ها و زشتی ها را زدودیم ، آغاز به تزئینش کنیم ...با سلیقه ...در گوشه ای عشق بکاریم ، در گوشه ای گلدانی از محبت بگذاریم ، و در گوشه دیگری هفت سینی از تمام سینهای زیبای دنیا بگذاریم .وقتی تمام شد کمی استراحت کنیم و بعد شاهد نو روز شدن درون و بیرونمان باشیم .آنگاه است که می توانیم ادعا کنیم که روزمان نو شده است و می توانیم ادعای شاد بودن کنیم ...شاد بودنی حقیقی و درونی!
بیایید به راستی نوروز را اینگونه آغاز کنیم .به روی هم لبخند بزنیم و عیدی به هم عشق ارزانی کنیم .نوروزمان آریایی است پس بیایید تحقق بخشیم شعار نژاد آریایی را :پندار نیک ...گفتار نیک ...کردار نیک
برای دل شاذتون شعر حاجی فیروز را مینویسم که خیلی هم غمناک نباشه چون پیام پیام تبریک است
--------------
حاجی فیروزه،
سالی یه روزه،
همه می‌دونن،
منم می‌دونم،
عید نوروزه.

ارباب خودم سامالا علیکم،
ارباب خودم سر تو بالا کن،
ارباب خودم منو نیگا کن،
ارباب خودم لطفی به ما کن.
ارباب خودم بزبز قندی،
ارباب خودم چرا نمی‌خندی؟

بشکن بشکنه بشکن،
من نمی‌شکنم بشکن،
اینجا بشکنم یار گله داره،
اونجا بشکنم یار گله داره!
این سیاه بیچاره چقد حوصله داره
و سر انجام ...
شیشه عطر بهار بر لب دیوار شکست ...و هوا پر شده از بوی خدا
نوروزتان پیروز ....عید بر همگان مبارک
دوستان گلم متنی رو که نوشتم به حساب نصیحت نذارید که بسیار کوچکتر از آنم .برای دل خودم نوشتم و برای تنبیه خودم .اما امیدوارم همه ما نوروزمون رو اینطوری آغاز کنیم .لبخندان داشته باشید و سربلند...زمزمه های دلهای پاکتان را بر سر سفره نوروزی ملتمسانه خریداریم قلب

/ 14 نظر / 32 بازدید
نمایش نظرات قبلی
وحید زایری

سلام استاد جان سال نوی شما هم مبارک باشه . صد سال به سالهایی به از این !

ماه تابان

سلام بر استاد ارجمند خدا توفیق داد ولحظه ی تحویل سال در جوار خانه ی خدا نایب الزیاره بودم امیدوارم سالی پر خیر وبرکت برای همه ی هم میهنان بخصوص شما باشد در پناه حق .........[گل][گل][گل][گل]

من وماه

سلام متن زیبا و پرمفهوم شما رو الان خوندم وبسیار لذت بردم... به راستی کی و چه وقت قرار است دلهامان تازه شود به عشق به پاکی به تمام ثفات خوب چکیدهشده از خالقمان؟؟؟ کی؟؟؟شاید اکر تذهیب نفس هم عملی همگانی بود این امر ممکن تر میشد ما به تنهایی اراده دار درونمان نیستیم نادرند آنهایی که هستند **صفات درست اسن

آزاده

سلام خدمت استاد گرامی امیدوارم روزها و شبهای زندگیتون سرشار از سلامتی آرامش و دلخوشی باشه. ببخشید که دیر برای عرض تبریک اومدم اما همین حالا با یک دنیا آرزوهای خوب در این سال جدید میگم سال نو مبارک... چقدر خوب و بجا نوشتید و بسیار حرفهاتون به دل من نشست.... همیشه پاینده و برقرار باشید دوستدار همیشگی شما

لاله اجتهادي

سلام. تشكر از لطف شما. سالي سرشار از سعادت و سلامت را برايتان آرزومندم. اميد كه همه ي ايرانيان نوروز را در درونشان هم به زيبايي برون جشن بگيرند.

وحید زایری

سلام استاد منتظر مطلب جدید هستیمها ! با یک مطلب جدید به روزم .

مشاوره خانواده

سلام استاد خوبم... با خجالت بابت تاخیر زیادم... سال نو بر شما و خانواده محترمتان مبارک... [گل][گل][گل][گل][گل][لبخند]

جمعه ی سبز

جمعه ی سبز (وبلاگ پایگاه فرهنگی و مذهبی ولی عصر (عج))، با پستی ویژه (بهترین پیام های ارسالی پایگاه در سال 91 از نگاه اعضا و...) به روز شد. منتظر حضور و نظرات شما هستیم.

ابوالفضل

سلام استاد عالي بود واقعا تاثير گرفتم درود بر شما